Wykonawcy
Piotr Bakal

Jest poetą, bardem, autorem, kompozytorem i piosenkarzem, a także organizatorem koncertów i festiwali, tłumaczem i dziennikarzem. Urodził się w Warszawie 5 czerwca 1955 r. Do najważniejszych etapów swojej działalności zalicza:

- zainicjowanie i kierowanie (od pierwszej do czwartej, a następnie od 15. do 27., czyli najnowszej edycji) Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej – OPPA (dziś Międzynarodowego Festiwalu Bardów)
Więcej…
 
Banana Boat

Sekstet wokalny, specjalizujący się w oryginalnej twórczości autorskiej w dziedzinie współczesnej piosenki żeglarskiej, neo-szanty oraz w autorskiej interpretacji szanty klasycznej. Zespół powstał w 1994 roku i zadebiutował występem na Tratwie'94 w Katowicach. Pierwszy skład rozwiązał się w 1996 roku. W 1998 roku zespół wznowił działalność w pięcioosobowym składzie, a w ostatnich miesiącach roku 2008, wzmocniony pięknym, ciepłym basem Piotra "Qdysia" Wiśniewskiego, staje się sekstetem.
Więcej…
 
EKT Gdynia

Zespół EKT Gdynia powstał na początku 1986 roku na Kaszubach w Kieleńskiej Hucie pod Gdynią, na wdzięcznym łonie Ogólnopolskiego Elitarnego Klubu Turystów "Do Baru". Siedziba klubu (istniejącego do dziś skupiającego ludzi z całego kraju i znanego z przynajmniej dwóch corocznych sztandarowych imprez - Zimowego zlotu EKT i Wąskotorowego Rajdu EKT) znajduje się w Gdyni i stąd nazwa zespołu.
Więcej…
 
Andrzej Korycki

Urodził się 21 kwietnia 1966 r. w Żyrardowie. Piosenkarz i gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, wykonawca własnych utworów, także instruktor warsztatów muzycznych. Ukończył PSM w Żyrardowie w klasie akordeonu. Zadebiutował na Shanties ’83 w Krakowie, gdzie zdobył II nagrodę. To chyba wtedy po raz pierwszy w szantowy eter popłynęły dźwięki "Magdy" - piosenki, z którą przez lata wielu kojarzyło Andrzeja.
Więcej…
 
Johan Meijer

W muzyce tego artysty słychać wpływy z całej Europy – twórczości Jaquesa Brela, niemieckiego pieśniarza i autora Reinharda Meya, Wolfa Biermanna, Klausa Hoffmana i rosyjskich bardów: Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy. Johan Meijer śpiewa po holendersku, niemiecku i angielsku. Ma kilka programów koncertów, obejmujących jego własne teksty i muzykę oraz pieśni innych twórców w jego tłumaczeniu, dotyczące różnych tematów.
Więcej…
 
Waldemar Mieczkowski

Pochodzi z Białegostoku. Tam zaczynał swoją przygodę ze śpiewaniem i żeglowaniem. Wstąpił do 9 Białostockiej Drużyny Wodnej "Błękitna Dziewiątka" i w ten sposób związał się także z harcerstwem, co doprowadziło go do funkcji komendanta CWM i wieloletniego kapitana flagowego żaglowca ZHP - s/y "Zawisza Czarny".

Jako szantyman Waldek zaczynał 1979 roku, kiedy w swoim rodzinnym mieście założył zespół bez nazwy, z którym zdobył Grand Prix białostockiego festiwalu Kopyść. W następnych latach wraz zespołem Wielka Prowizora wykonywał przede wszystkim repertuar z kręgu piosenki studenckiej i turystycznej. Szlify jako szantyman zdobywał w legendarnym już zespole Packet, a następnie równie sławnym Smugglers, którego był współzałożycielem.
Więcej…
 
Tomasz Olszewski

Autor tekstów, kompozytor, wykonawca, dziennikarz i prezenter radiowy i telewizyjny, lub – po prostu – śpiewający poeta. Oficjalny debiut Tomasza Olszewskiego miał miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w warszawskim klubie „Hybrydy” w 1983 roku, gdzie otrzymał wyróżnienie. Rok później, w 1984,  został laureatem I nagrody, tego najważniejszego
Więcej…
 
Roman Roczeń

Charyzmantyczny wykonawca utworów z pogranicza pieśni żeglarskiej i poetyckiej. Występował na większości festiwali w Polsce, gdzie nie pozostawał niezauważony. W repertuarze ma głównie utwory szantowe, zarówno własnego autorstwa, jak i covery. Występuje od 1997.

Zaczynał w warszawskich pubach, od razu zdobywając dużą popularność. Aż do wypadku w maju 2006 roku występował w pubie Gniazdo Piratów.
Więcej…
 
Słodki Całus od Buby


Początki zespołu Słodki Całus od Buby sięgają 1986 roku, kiedy to trzech wyznawców Belona, Kaczmarskiego i Rock and Rolla postanowiło założyć zespół muzyczny celem występowania na scenach popularnych wówczas festiwali piosenki studenckiej. Zebrali się oto w pokoju przy ul. Jasnej w Gdańsku Olek Rzepczyński, Mariusz Kamper, Mariusz Wilke no i zaczęło się. Po kilku latach, zmianach składu i wielu nagrodach oraz wyróżnieniach na scenach Yapy, Bazuny, Bakcynaliów, Piostura, Giełdy Piosenki w Szklarskiej Porębie itp.
Więcej…